неділя, 29 грудня 2013 р.

Районне свято «День партизанської слави» с. Чорний Потік

Рясно всіяна наша земля могилами солдатів та обелісками з вкарбованими на них іменами людей, котрі віддали своє життя, захищаючи Вітчизну від фашистів. Це пам’ять, яку залишила нам війна… Вже десятиліттями до них лягають гірлянди Слави, корзини і букети квітів. На рівні подвигу учасників війни, вшановують подвиг й партизанів та підпільників, що спільно допомагали нести всі важкості тих бойових часів.
В неділю, 22 вересня, в с. Чорний Потік пройшли заходи з відзначення в районі Дня партизанської слави. Як символ живої невмирущої пам’яті багатьох вдячних поколінь, обеліск «Героям, братам по спільній боротьбі проти фашизму» вкрився живими квітами, які поклали представники районної влади – заступник голови РДА Микола Сочка та заступник голови райради Петро Добромільський, представники ветеранських організацій та силових структур, культпрацівники, інтелігенція, молодь та гості району. Після урочистого відкриття, яке оголосив Чорнопотіцький сільський голова Євген Манайло, з вітальними словами виступили заступники РДА Микола Іванович та райради Петро Петрович. Вони зазначили, що пам’ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і скорботи за тими, хто поклав своє життя на вівтар Перемоги. Вони відзначили грамотами тих,хто активно долучився до проведення районного свята та побажали всім мирного неба й щасливого життя.

Хвилиною мовчання та фронтовими піснями згадували учасників партизанського загону Усти-Прищепи, що діяв на території Іршавщини з 8 серпня по 24 жовтня 1944 року. Адже саме вони не дали спалити карателям тоді Чорного Потоку, Крайньої Мартинки та Підгірного. Спогади про ті роки й події у своєму виступі відтворили директор Народного історико-краєзнавчого музею Маргарита Фегер та ветеран війни Андрій Нодь. Шкода, що з кожним роком стає все менше і менше людей, які є свідками тих трагічних днів.

Директор Чорнопотіцької ЗОШ І-ІІІ ступенів Ярослава Глеба виразила шану ветеранам та висловила вдячність районній владі, освітянськомуколективу за патріотичне виховання підростаючого покоління. Адже зараз, поки ще є час, необхідно протягувати зв’язок з минулого в сьогодення, щоб діти ще бачили ту славу й подвиги нашого народу, вчилися мужності та берегли мир.
Зі сльозами на очах виступила дочка начальника штабу партизанського загону Георгія Казначеєва – Інна Ібатуліна. Вона була вражена й схвильована, адже вперше знаходилася в нашому краї на такому святі.
Панахиду за упокій воїнів, що загинули захищаючи рідну землю від фашистської навали, відслужили настоятель Свято Петро-Павлівської храму м. Іршава отець Василій Ігнат та настоятель храму Архістратига Михаіла с. Підгірне отець Василій Лях.
В захоплення присутніх, а особливо молодь, привели показові виступи Мукачівського прикордонного загону, мобільної прикордонної застави «Мукачево», які показали вправи рукопашного бою, захват викрадачів автомобіля та правопорушників дресированою собакою.
Концертна програма в сільському парку складалась з виступів духового оркестру, пісень Народного хору ветеранів війни та праці Іршавського РБК, працівників культури сільської ради. Тематичні сценки «Партизанський бліндаж»показали учасники драматичного гуртка будинку культури. На території школибула розгорнута персональна виставка та предмети коренепластики художниці з с. Чорний Потік Лариси Щока. Також, для відвідувачів були відкриті двері місцевого Народного історико-краєзнавчого музею, де викладені унікальні експонати давніх епох та предмети з воєнних часів.
Незмінним атрибутом свята є польова кухня, де всі бажаючі могли скуштувати солдатської каші та бограчу із присмаком димку від лісового багаття. Приємно, що всі присутні залишились приємно враженими та задоволеними таким рівнем організації та масштабом проведення свята "Дня партизанської слави". 

Немає коментарів:

Дописати коментар