понеділок, 25 березня 2013 р.

Історія бібліотеки
    У мальовничому куточку нашого краю, у підніжжі гори Бужори розкинулося красиве, квітуче село Крайня Мартинка.
Хоча село було маленьке, але мало певні культурні центри, головним з яким стала маленька хата- читальня.
В ті роки до бібліотеки періодичні видання надходили щодня, також проводилися бесіди, політінформації, виконкоми, а в зв’язку з цим тут завжди було багато людей.
В 1956 році завідуючою бібліотеки села Крайня Мартинка стала Сухан Марія Василівна.
Вона народилася 22 серпня 1928 року в сусідньому селі Смологовиця. В 1942 році закінчила початкову школу, а в 1944 році поступила в Іршавську неповну середню школу. Згодом, в 1950 році вона перебувала на 6 місячних курсах по підготовці бібліотечних працівників. А через рік поступила в Хустський культосвітній технікум на заочне відділення. В 1955 році вона прийняла бібліотеку в селі Дуби. І в 1956-1983 роки працювала В Крайній Мартинці з виходом на пенсію.
  В 1983 році бібліотечну справу прийняла Манайло М.В., яка народилася 11 грудня 1958 року в селі Чорний Потік .
В 1965 році почала навчання в Чорнопотіцькій середній школі , вчилася відмінно і ще в школі мріяла стати бібліотекарем. В 1975 році поступила в Хуське культосвітнє училище на бібліотечний відділ, яке закінчила в 1978 році. Після закінчення училища працювала в селі Сільце, місті Іршава і в селі Загаття. В 1982 році прийняла естафету в селі Крайня Мартинка. Марію Василівну люди поважали, бо з кожним могла знайти спільну мову. Вона доклала багато зусиль щоб дістати інвентар, розставити красиво і правильно книги. Вже в 1991 році Марія Василівна перейшла працювати в Чорний Потік.
В 1991 році в бібліотеку Крайньої Мартинки прийшла працювати Щока Ольга Михайлівна.
Вона народилася в Смологовиці 30 серпня 1974 року. З 1981 року навчалася в Смологівській школі. В 1989 році поступила в Ужгородське культосвітнє училище на бібліотечний відділ, який закінчила в 1991 році. Тоді ж була направлена на роботу в село Крайня Мартинка. На той час в бібліотеці було 410 читачів. Фонд бібліотеки нараховував 2112 книг.Ольга Михайліна пропрацювала в бібліотеці до 2009 року.
В цьому році прийшла працювати Феєр Марина Іванівна. Вона народилася в селі Крайня Мартинка 5 березня 1978 року. На той час в бібліотеці було 535 читачів. Фонд бібліотеки нараховував 2270 книг. Температура та вологість для зберігання фондів нормальна. На даний час бібліотека обігрівається газовим опаленням, яке проведено в приміщення недавно. Один раз на тиждень проводиться санітарний день. Кількість приміщень в бібліотеці складає дві кімнати, які завжди прибрані і охайні. Найбільш цінний фонд знаходиться на окремій поличці. На даний час приміщення потребують поточного ремонту, коштів для якого не вистачає. Наша бібліотека активно співпрацює із школою, шкільною бібліотекою та сільським клубом, спільно з яким проводяться масові заходи.
Теперішня працівниця бібліотеки Феєр М.В. молода, енергійна, працьовита і прагне покращити становище бібліотеки
Вона організувала гурток для дітей «Умілі ручки», праці з якого виставляються на бібліотечних виставках. В плані бібліотеки проводження бесід з дітьми щодо нових надходжень, презентації книг та збірок молодих авторів.

Немає коментарів:

Дописати коментар