пʼятниця, 7 лютого 2014 р.

Волейбольний турнір ім. Юрія Маргіти в Чорному Потоці - пам'ять односельців про загиблого воїна

За багаторічною доброю традицією співпраці районної організації УСВА (Української спілки ветеранів Афганістану) та Іршавської районної державної адміністрації в Чорнопотіцькій ЗОШ I-III ст. щорічно в лютому проводиться волейбольний турнір на приз Юрія Маргіти з Піlгірного, що загинув у Афганістані в 1980 році.
У ньому зазвичай беруть участь місцева волейбольна команда села Чорний Потік та команди зі всього району, такі як: Климовиця, Підгірне, Крайня Мартинка, Мала Розтока, Загаття та ін.
            Організатори та учасники турніру покладають квіти та запалюють свічки пам’яті на могилі Юрія Маргіти, а голова районної організації УСВА Іван Метровцій і керівники Районної Ради та Районної Адміністрації відвідують матір воїна – афганця - Павліну Павлівну Маргіту. 
 
           У 2012 році під час спілкування із місцевими депутатами та представниками громадськості неодноразово була висловлена думка про присвоєння одній із вулиць села імені юнака, що загинув молодим у неоголошеній війні в Афганістані .
            Днями, в рамках відзначення 25-ї річниці ви­ведення радянських військ із Афганістану, на фасаді Підгірнянської ЗОШ І-ІІ ступенів відкрили меморіальну дошку її ви­пускнику, який загинув під час бойових дій у цій країні. Юрій Маргіта загинув у свої неповні дев’ятнадцять років в страшному бою в Панджшерскій ущелині. Такими молодими були тоді всі, хто виконував свій обов'язок - військовий і громадянський - і виконали його з честю.  І зараз деякі з них, вже з посивілими скронями справжні взірці мужності, відваги й героїзму, зібрались на заході, присвяченому пам’яті бойового побратима. Присутніми були також заступник голови РДА Микола Сочка, депутати районної ради Василь Маргіта та Ігор Пальок, Чорнопотіцький сільський голова Євген Манайло, директори місцевих шкіл, родичі загиблого та жителі села.
            Переможцям волейбольного турніру організаторами та спонсорами вручається перехідний кубок, грамоти та грошові премії.
            Запрошуємо всіх бажаючих на наше свято.
            І хай переможе найсильніший!
 

Немає коментарів:

Дописати коментар